16 April 2012

Pizza


Při tomto počasí, které už je třetí den jsem byla líná jít i nakoupit, haha. Tak jsem si k obědu udělala domácí pizzu. Měla jsem chuť na něco.. tučného a dobrého. Taky mě díky tomu večer čeká velké cvičení :))
Recept je na dvě pizzy o průměru asi 25 cm. Nikdy jsem těsto nedělala, vystačila jsem si s listovým. Ale tohle je vynikající, možné i lepší než kdejaké kupované :)) Pak už je pouze na Vás, co si na těsto dáte. Já jsem zvolila protlak, šunku, cibuli a sýr.. nic víc doma nebylo.
S přípravou to chce čas, alespoň dvě hodiny, ale stojí za to, zkuste.

Ingredience:

- 250 g hladké mouky (00)
- 125 ml vody
- 3 lžíce olivového oleje (extra virgin)
- ½ kostky droždí
- cukr, sůl
+  ingredience na těsto :)

- z ½ kostky droždí, lžičky cukru, lžičky vlažné vody a trochu mouky udělejte kvásek. Vykynutý kvásek smíchejte s ostatními surovinami a vytvořte nelepivé těsto. Dejte kynout - cca po 30 minutách těsto prohněťte a opět nechce odpočinout. Nakynuté těsto rozpulte na polovinu a vytvořte 2 placky. Poklaďte surovinami dle chuti a vložte do vyhřáté trouby (200 °C) asi na 15 minut.

Bon appetite

3 comments:

 1. S těstem na pizzu jsem měla dycky problém, nemohla jsem najít žádné, které by mi chutnalo a sedělo k pizze. Tak zkusím tenhle, můj asi třicátý recept :D

  ReplyDelete
 2. Neboj, zase úplně přecpaná jsem nebyla. Zas tak na sílu bych do sebe nic nervala, to vím, že není dobré ;) Ale aspoň už vím, že příště mi bude stačit půlka.
  S těma tekutinama se to dá naučit :D Miluju svou konvičku na čaj a tak je pořád plná :) Ale měla bych to omezit. Přijde mi, že už to s tím pitím přeháním.

  ReplyDelete
 3. ďakujem za komenty :)
  ja si myslím, že pizza nie je tak zlá :)...veď to cestíčko je tenučké a keď si na to dáš zdravé ingrediencie (zeleninka, syr...)tak to je úplne v pohode :)..niekde som čítala, že keď sa nezje ten hrubý kraj pizze, že sa tým veľa kalórií ušetrí :)...inak si výborná kuchárka, že sa ti taká krásna pizza vydarila :)...normálne že mňam :D

  ReplyDelete